Oświetlenie LED hali magazynowej

Zastanawiasz się jakie oświetlenie do hali magazynowej będzie odpowiednie? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami oraz naszą ofertą!

Zobacz ofertę!
obrazek prezentujacy

Oświetlenie hal magazynowych – jak wybrać?

Podczas wyboru oświetlenia odpowiedniego do danej hali magazynowej należy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych czynników. Najważniejsza jest wynikająca z normy PN 84/E-02033 wartość minimalnego natężenia oświetlenia tego typu powierzchni, którą trzeba bezwzględnie zachować. Oczywiście światło może być silniejsze na obszarach, gdzie wykonywane są prace związane np. z pisaniem czy segregacją drobnych przedmiotów, a słabsze na korytarzach. W danym miejscu powinno jednak rozchodzić się równomiernie. Dobrze też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób powinno wpływać na postrzeganie barw. Tam, gdzie pracujące w hali osoby muszą często spoglądać w kierunku punktów świetlnych, warto zastosować lampy antyoślepieniowe.

Odpowiednio rozplanowanie i wykonane oświetlenie jest podstawa efektywnej pracy w każdej hali magazynowej. Projekt tego typu instalacji nie należy do łatwych – hale magazynowe zazwyczaj charakteryzują się bardzo dużą powierzchnią. Należy zatem odpowiednio rozmieścić źródła światła, dobrać odpowiednio jego natężenie i poziom, aby spełniały obowiązujące normy dotyczące równomiernego oświetlenia tego typu przestrzeni. Dobrze przygotowany system lamp i reflektorów zapewnia bezpieczeństwo pracownikom, a także pozawala na oszczędności – dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na zamontowanie oświetlenia LED w swoich halach magazynowych. To nowoczesna technologia oświetleniowa, która jest wydajna i energooszczędna.

Oświetlenie LED hali magazynowej – ile kosztuje?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje kompletny system oświetlenia LED hali magazynowej. Koszt zależy od bardzo wielu czynników i da się go określić dopiero po wykonaniu szczegółowego audytu na miejscu. Wiele zależy od powierzchni magazynu, liczby planowanych punktów oświetleniowych, koniecznego natężenia światła oraz rodzaju lamp. Zazwyczaj modernizacja oświetlenia na hali magazynowej to dość spora inwestycja, która jednak może się dość szybko zwrócić – głównie ze względu na duże oszczędności prądu, na jakie pozwala używanie świateł LED. Dodatkowo prawidłowe oświetlenie może realnie wpłynąć na efektywność pracy w danym miejscu. W razie potrzeby firma Luxmat pomaga również w kwestiach związanych z finansowaniem tego typu inwestycji.

Oświetlenie LED hali magazynowej - oferta

Oświetlenie LED hali magazynowej – najważniejsze informacje

Oświetlenie LED hali magazynowej to nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie, które wymaga sporej inwestycji na początkowym etapie, jednak szybko się zwraca. System tego typu charakteryzuje się bardzo niską awaryjnością przez długi czas, nie wymaga zatem częstych napraw ani wymiany elementów na nowe. Technologia LED umożliwia bardzo precyzyjne zaprojektowanie oświetlenia przestrzeni magazynowej w sposób dopasowany ściśle do specyfiki miejsca oraz potrzeb pracujących w nim osób. Można dowolnie dobrać siłę natężenia światła – w poszczególnych częściach hali może być ona różna – oraz jego barwę i temperaturę.

Punkty świetlne

Właściwie zaplanowana liczba punktów świetlnych, które zapewniają równomierne rozchodzenie się światła, umożliwia efektywną, ergonomiczną pracę oraz pełne bezpieczeństwo, również w wąskich przejściach np. między półkami czy regałami. Należy również pamiętać, że technologia LED to bardzo duże oszczędności, jeżeli chodzi o zużycie energii elektrycznej. To ekologiczne rozwiązanie, które spełnia wszystkie obowiązujące normy BHP oraz te bezpośrednio związane z przepisami dotyczącymi oświetlenia hal magazynowych.